Mieszkania na wynajem we Wrocławiu – spadek podaży o 50%

Nie da się ukryć się spowodowane konfliktem na Ukrainie, i ucieczką ludności do bezpiecznych krajów. Według informacji. Według danych ze straży granicznej granicę polsko-ukraińską przekroczyło ok. 1 330 000 osób.

Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca liczbę dostępnych ofert mieszkań do wynajmu we Wrocławiu na portalu otodom. Spadek jest ogromny i postępuje z dnia na dzień.

Mieszkania na wynajem wrocław

Sytuacja jest o tyle nietypowa, że wraz ze spadającą liczbą ofert nieruchomosci przeznaczonych do wynajęcia, wzrasta liczba ofert sprzedaży. Spowodowane jest to rosnącymi stopami procentowymi, które obecnie zatrzymały popyt. Perspektywy dla najmu zależeć będą od rozwoju spraw za naszą wschodnią granicą. Jednak w krótkim terminie możemy spodziewać się dalszego mocnego popytu na mieszkania do wynajmu. Ludzie, którzy przyjechali do Polski często chwilowo zatrzymywali się u innych osób i można oczekiwać, że zaczną szukać wkrótce czegoś na własną rękę. Czynnikiem, który może to przyspieszyć jest obiecane wsparcie od polskiego rządu dla obywateli Ukrainy, w wysokości 40 zł dziennie.