Jak znaleźć nieruchomość za granicą?

Mnóstwo osób po udanych wakacjach za granicą zastanawia się nad tym jak kupić nieruchomość za granicą. Jak znaleźć nieruchomość za granicą? Gdzie Szukać? Poniżej odpowiedź na te pytania.

Szukasz okazji za granicą? Czeka Cię wyprowadzka za granicę? A może zakup nieruchomości za granicą to Twoje marzenie...

Poniżej przedstawiam sporą listę stron, które stanowią świetną bazę do obserwacji światowego i europejskiego rynku nieruchomości. Niewątpliwie dla sprzedających nieruchomości, agentów, specjalistów lub architektów jest to spora dawka inspiracji. Jeżeli jesteś zainteresowany rynkiem nieruchomości to jest to doskonałe źródło obserwacji. Zaprezentowana lista została ułożona w sposób losowy, nie ma tu znaczenia wielkość rynku czy wyjątkowość portalu:

Lista portali -

AdresKraj
Zillow.comUSA
Funda.nlNorwegia
Rightmove.co.ukWielka Brytania
Immobilienscout24.deNiemcy
immowelt.deNiemcy
Idealista.comHiszpania
Realestate.com.auAustralia
Cian.ruRosja
Sreality.czCzechy
Hemnet.seSzwecja
Realtor.caKanada
Idealista.itWłochy
Immobiliare.itWłochy
Publi24.roRumunia
Seloger.comFrancja
Idealista.ptPortugalia
Hata.byBiałoruś
Nest.byBiałoruś
Lun.uaUkraina
Domik.uaUkraina
Ss.geGruzja
Myhome.geGruzja

Chcesz kupić nieruchomość na wakacyjne wyjazdy?

Z pewnością osoby, które kiedykolwiek szukały nieruchomości w południowej Europie na pewno słyszały o nieruchomościach sprzedawanych po 1 euro we Włoszech. Warto zauważyć, że generalnie, oferta dotyczyła domów znajdujących się w rejonach południowych Włoszech, czyli w miejscach będących w ciągłym kryzysie gospodarczym. W związku z tym szereg wymagań co do przeprowadzenia remontu, a także przeniesienia do Italii swojego biznesu było wyjątkowo niekorzystne. Zainteresowanie tą ofertą pomimo negatywnej opinii krążącej o tych miejscach było tak duże, że nie tylko sprzedawały się nieruchomości za symboliczną kwotę ale również i te w regularnych cenach. Jednakże, by nie było zbyt idealnie, to osoby które załapały się na "darmową" nieruchomość zostały zobligowane do spełnienia szeregu wymagań, a także do wpłaty depozytu w wysokości 5000 euro.

Gdzie zakupić nieruchomość?

Osoby zainteresowane zakupem nieruchomości w południowej części Europy powinny przyjrzeć się Sycylii, w której ceny nieruchomości zaskakują i obecnie za 15.000 Euro można kupić 60 metrowe mieszkanie np. w Palermo. Jeśli natomiast interesują Cię inne kierunki świata to warto zwrócić uwagę chociażby na Gruzję. Kraj ten ma szansę zyskać dużo w przyszłości, z pewnością przyczynia się do tego jego położenie oraz ukształtowanie terenu, które pozwala cieszyć się jego urokami cały rok. Warto jednak dodać, że jest to kraj z dużymi problemami natury politycznej. Znalezienie idealnego miejsca nie jest łatwe, miejsca tanie często borykają się z problemami natury gospodarczej Powodzenia w poszukiwaniu okazji na zakup nieruchomości za granicą przy wykorzystaniu powyższej tabeli.