Ile kosztuje wycena mieszkania?

Wynagrodzenie za sporządzenie operatu szacunkowego dla mieszkania jest w głównym stopniu uzależnione od celu dla jakiego sporządzana jest wycena i związanej z tym pracy rzeczoznawcy majątkowego. Koszt sporządzenia operatu szacunkowego lokalu mieszkalnego nie wynika w żadnym stopniu z wartości wycenianej nieruchomości. W związku z tym poniżej odpowiedź na pytanie Ile kosztuje wycena mieszkania?

Cel wyceny

Cel, dla którego sporządzany jest operat szacunkowy wpływa na nakład pracy jaką należy ponieść do sporządzenia operatu szacunkowego oraz koszt przygotowania dokumentacji i informacji do sporządzenia wyceny. Wydatki finansowe związane są głównie z kosztem przygotowania dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, przygotowania danych o transakcjach nieruchomościami podobnymi na rynku oraz pobrania wymaganych zaświadczeń. Cel wyceny ma również wpływ na czas przygotowania operatu, im bardziej skomplikowany jest cel wyceny tym dłużej trwa przygotowanie operatu szacunkowego.

 

 

 

Wycena lokalu mieszkalnego i wpływ na koszt wyceny

Na poziom skomplikowania wyceny mieszkania wpływa obszar na jakim się znajduje, obciążenia, konieczność wymiarowania etc. Dlatego możesz obniżyć koszt wyceny przedstawiając np. inwentaryzację lub projekt mieszkania. Koszt wyceny mieszkania jest niższy, niż koszt wyceny domu. Ze względu na mniejszą ilość czynników mających wpływ na wartość lokalu mieszkalnego i tym samym powoduje, że sporządzenie rzetelnej wyceny jest łatwiejsze. Prawdopodobnie przygotowanie wyceny mieszkania zajmie zdecydowanie mniej czasu niż wyceny budynku.

 

 

Koszt wyceny lokalu mieszkalnego przez IWN Wycena

W przypadku Naszej firmy koszt wyceny mieszkania jest ustalany indywidualnie. Stawki zaczyna się od 400 zł netto. Niewątpliwie przed zapytaniem warto jest sprawdzić dział FAQ na naszej stronie. Odpowiadamy tam na pytanie jakie dokumenty warto jest przygotować do wyceny nieruchomości.

Dokładną cenę zależną od przedstawionych wyżej czynników możesz poznać kontaktując się z Nami klikając poniżej. Na pytanie, Ile kosztuje wycena mieszkania - odpowiemy do kilku godzin.